Warsztaty w Miasteczku Galicyjskim i wizyta studyjna w Sursum Corda

Za nami kolejna odsłona spotkań warsztatowych w ramach realizowanego przez Fundację Dzień Dobry projektu „Liderzy 60+ edycja 2”. W piątek 13 czerwca grupa ośmiu seniorów z Limanowej wzięła udział w warsztatach z ceramiki w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Już kolejnego dnia swoje umiejętności rozwijało ośmiu seniorów z Krynicy-Zdroju, biorąc udział w szkoleniu z pierwszej pomocy oraz wizycie studyjnej w siedzibie Stowarzyszenia Sursum Corda.

Celem spotkań warsztatowych jest rozwijanie tych kompetencji, które pozwolą seniorom jeszcze lepiej przygotować i zrealizować zaplanowane inicjatywy dla lokalnych społeczności. To okazja do twórczej pracy poprzez poprawianie umiejętności manualnych, a także do zdobywania umiejętności z różnych dziedzin i obszarów, co również będzie mięć wpływ na podniesienie kompetencji obywatelskich wszystkich uczestników.

13 czerwca do Miasteczka Galicyjskiego przyjechali seniorzy z Limanowej, dla których przygotowane zostały warsztaty ceramiczne ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania umiejętności manualnych. Jednym z istotnych punktów programu była dyskusja na temat aktywności osób starszych, które odniosły sukces angażując się w działalność i rozwój wolontariatu. Oprócz działań warsztatowych był również czas na integrację i zwiedzanie najciekawszych miejsc Miasteczka Galicyjskiego, a także na degustację specjałów lokalnej kuchni.

Kolejna grupa seniorów, tym razem z Krynicy-Zdroju, spotkała się w sobotę 14 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Sursum Corda w ramach wizyty studyjnej. Tam odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy z elementami resuscytacji oddechowo-krążeniowej i z możliwością wykonania praktycznych ćwiczeń na specjalistycznym fantomie. Dodatkowym elementem była prezentacja działalności dobroczynnej Stowarzyszenia Sursum Corda, także w kontekście realizowanych projektów senioralnych.