Inspirujący dzień w Krakowie

7 października wybraliśmy się z naszymi senioralnymi grupami na inspirujący wyjazd do Krakowa. Inspirujący ponieważ mogliśmy poznać 2 prężnie działające instytucje skupiające seniorów: CAS Lemon i krakowski oddział Fundacji Dr Clowna.

Pani Ania Batycka – wolontariuszka krakowskiego oddziału Fundacji Dra Clowna wyjaśniła nam na czym polega praca wolontariusza i jak ważny jest uśmiech nawet w najtrudniejszych chwilach – zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców.

Kolejną wizytę studyjną odbyliśmy w Centrum Aktywności Seniorów LEMON. I naprawdę było aktywnie! A to dzięki Pani Kasi – trenerki Nordic Walkingu, która zabrała nas na krótki spacer wzdłuż brzegu Wisły. Po przechadzce wróciliśmy do CAS LEMON, na pogadankę z Panią Krystyną Rozłonkowską, która dba o to, by krakowscy Seniorzy za długo w domach nie siedzieli.

Po inspirujących spotkaniach podjechaliśmy do Karczmy „Gościnna Chata” na przepyszny obiad i deser.

To był DOBRY dzień!

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.