Krynica Zdrój – miejsce pełne kultury

W ramach zaplanowanej inicjatywy, grupa z Krynicy Zdroju włożyła wiele serca i wysiłku w rozwój lokalnej kultury. Dwa razy w tygodniu wolontariusze-seniorzy dyżurowali w Galerii Moja, gdzie turyści odwiedzający Krynicę Zdrój mogli delektować się pięknymi ikonami stworzonymi przez lokalnych artystów. To było niezwykłe doświadczenie, które przyczyniło się do promocji talentów naszej społeczności!

Dodatkowo, grupa organizowała spotkania z lokalnymi twórcami, aby umożliwić mieszkańcom i gościom bliższe poznanie bogatej kultury i sztuki regionu Czynnie brali udział w pracach porządkowych, przy Galerii, które miały na celu poszerzenie działalności Galerii.

Seniorzy również zaangażowali się w rozwijanie pasji dzieci poprzez organizację zajęć z teatrzyku kamishibai, czyli papierowego teatru. Na zakończenie tych spotkań, mali uczestnicy obdarowywani byli drobnymi upominkami, aby utrwalić w nich miłość do kultury.

Spotkań Moc! Krynica Zdrój z wizytą u grupy w Piwnicznej Zdroju 4

Ponadto, grupa seniorów odwiedziła Nowicę, gdzie aktywnie uczestniczyła w warsztatach z ikon pisarstwa, zgłębiając tajniki tej niezwykłej sztuki. To było inspirujące doświadczenie, które poszerzyło ich horyzonty i umożliwiło poznanie nowych technik i metod twórczych.

Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i z pasji, jaką wkładają w rozwój lokalnej kultury! Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali inicjatywę.

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2023