Rusza projekt „Pomocny Krasnoludek 4”

Fundacja Dzień Dobry i Stowarzyszenie Sursum Corda rozpoczynają realizację projektu pn. „Pomocny Krasnoludek 4”. Celem skierowanej do dzieci w wieku od 3 do 6 lat inicjatywy jest rozwijanie pozytywnych postaw i wzorców zachowań w ramach idei wolontariatu.

Pomocny Krasnoludek 4” to kontynuacja cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli z Nowego Sącza projektu, realizowanego przez Fundację Dzień Dobry. Poprzednia edycja pn. „Mogę być dobrym Krasnoludkiem” utwierdziła nas w przekonaniu, że warto kontynuować spotkania w sądeckich przedszkolach i rozwijać już u najmłodszych dzieci postawę empatii, wrażliwości oraz poczucia własnej wartości. Stądpomysł na kontynuowanie projektu także w 2019 roku,tym razempod nazwą „Pomocny Krasnoludek 4”mówi Renata Czerwińska, prezes Fundacji Dzień Dobry.

Czwarta edycja projektu obejmuje 40 godzin warsztatów dla około 500 dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Jego najważniejszym założeniem jest rozwijanie i wzmacnianie pozytywnych wzorców zachowania, komunikacji, dostrzegania potrzeb innych oraz odpowiadania na nie. Projekt w ciekawy i atrakcyjny sposób, także poprzez zabawę, przekazuje wiedzę z zakresu edukacji do wartości, zachęca do dzielenia się swoimi możliwościami, w tym czasem, pracą, talentem czy zasobami materialnymi, a także motywuje do bycia dobrym wobec swoich rówieśników i starszych.

Na zakończenie projektu, każdy maluch otrzyma pamiątkowy medal i certyfikat, potwierdzający udział w spotkaniach warsztatowych.

Rusza projekt „Pomocny Krasnoludek 4” 1